Site Overlay

O mnie

Cześć! Nazywam się Katarzyna Kwasek. Z zawodu jestem prawnikiem – aplikantką adwokacką palestry warszawskiej.

Ale nie w głowie mi kryminalne zagadki ani rozwody. Tym, co mnie naprawdę ekscytuje jest prawo autorskie i wszystko to, co związane z kreacją. Wyobrażacie sobie życie bez ulubionych playlist? Bez książek? Albo bez Netflixa czy wyjścia do kina? Nie, bo nie ma nic doskonalszego niż sztuka, jej odbiór; dyskusje na jej temat; emocje, jakie wzbudza autor.

Sama jestem całkiem kreatywna – gdyby nie to, nie powstałby ten blog. Od zawsze miałam bujną wyobraźnię i uwielbiam pisać. Od 13. roku życia piszę blogi. W liceum pracowałam w redakcji lokalnego portalu informacyjnego, a mając 18 lat przeprowadziłam wywiad z Czesławem Mozilem z Czesław Śpiewa, którego uwielbiam do dziś. Sprawiło mi to ogromną radość. Planowałam nawet studia dziennikarskie… I choć wygrało prawo, to moje pisarskie zacięcie nigdy nie zniknęło.

Jako że prywatnie jestem modową maniaczką, to ogromnie interesują mnie zagadnienia prawa mody. Moim zawodowym marzeniem jest zajmować się tym na co dzień. Jestem autorką artykułów dla Instytutu Prawa Mody:

Never ending story – fast fashion vs. slow fashion

Działalność paparazzi w USA i w Polsce w świetle prawa autorskiego

Mam nadzieję, że czytanie tego bloga sprawi Ci przyjemność i czegoś nauczy.
Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie na kontakt@katarzynakwasek.pl.

Scroll Up